mogvay

Порохоботське

Зі сторони виборців Зеленського - я явний порохобот, тому треба вести себе відповідно. 

Я давно нічого не писав в ЖЖ, але нижченаведену інфу все ж зручніше залишити тут, ніж в інших соцмережах, якими я користуюся. 

А вирішив я  спробувати віднайти в програмі кандидата в президенти Зеленського зерна істини (бо там все по принципу, як колись всімвідомаЮля представляла програму кабміну), на мій суб'єктивний погляд (тобто те, що мене реально цікавить і за чим я буду слідкувати), і записати тут, а потім відмічати що виконано, а що ні (а то все ж може я помиляюся, і Зе стане крутим президентом...)

Програма взята звідси (хз скільки вона буде на сайті, тому зберіг собі): https://www.cvk.gov.ua/pls/vp2019/wp009pt021f01=233pt001f01=720.doc

Поїхали:

1. Закордонний паспорт за 15 хвилин

2. Реєстрація бізнесу — 1 година

3. Голосування на виборах — в інтернеті!

(блін, і це все тільки 1 абзац програми, тут і далі цитую:  «Україну, де відкрити бізнес можна за годину, отримати закордонний паспорт – за 15 хвилин, а проголосувати на виборах – за одну секунду в Інтернеті» %))

4. Заробітна плата вища, ніж в Польщі: «Де немає оголошень «Робота в Польщі». А в Польщі є оголошення «Робота в Україні».»

5. Тут я якось навіть розгубився... от не знаю, чи заробітна плата молодих фахівців буде настільки велика, чи держава допоможе... тому просто цитата: «Де в молодої сім’ї є один клопіт – обрати квартиру в місті чи заміський будинок.»

6. Я не знаю, як це розуміти, тому залишу так, як є: «Де лікарі та вчителі отримують реальну заробітну плату, а корупціонери – реальні строки.»

7. Зняття депутатської недоторканності з депутатів, президента та суддів: «Де недоторканими є Карпатські ліси, а не депутати.», «Впроваджувати рівність та справедливість почну із себе. Мої законопроекти у цьому напрямі: «Про зняття недоторканності з Президента України, народних депутатів і суддів»;»

8. Походу заборона вивезення лісу-кругляка, або «поставимо абсолютно чесного чиновника біля кожної дороги в Карпатах» — бо по іншому я не знаю, як це реалізувати: «Де недоторканими є Карпатські ліси...»

9. Відміна субсидій через їх недоцільність, бо пенсії будуть на рівні заробітних плат: «Де бабця отримує гідну пенсію, а не інфаркт від рахунку за комуналку.»

10. Ну це не важко: «Де підставою призначення на посаду стають розум, освіта, талант і совість, а не те, що разом хрестили дітей.». Проте занадто спірно... Хто буде встановлювати чи дійсно є талант та совість... Чистий популізм, але нехай буде.

11. Відремонтовано 100% доріг України (а також введення на законодавчому рівні тесту на IQ і депортації тих, хто його не склав): «Де дороги є, а дурнів – немає.»

12. Зменшення міграції: «Україна – з якої не поїдуть наші діти.»

А тепер, за словами вже майже президента піде конкретика: 

13. Один термін: «Одразу хочу запевнити – іду на один термін, щоб змінити систему заради майбутнього.»

14. Пряма демократія! Ок, це не складно, треба тільки подати, потім можна звалити провину на парламент, який не прийняв: «Мій перший законопроект: «Про народовладдя». У ньому ми разом закріпимо механізм, за яким тільки Народ України буде формувати основні завдання для влади через референдуми та інші форми прямої демократії. В сучасній Україні це повинно відбуватись із максимальним використанням новітніх технологій.»

15. Жадібним — гроші, алкоголікам — алкоголь, адекватним — спосіб самореалізації... Іншого пояснення цього пункту в мене не має: «Держава для Людини, а не Людина для держави. Повага до людської гідності повинна стати основним принципом у діяльності держави. Реформи повинні позитивно відображатись на кожній Людині, а не на десятьох сім’ях.»

16. Цитую: «Моя мета побудувати державу, яка надає своїм громадянам якісний сервіс. Для цього потрібно максимально скоротити кількість функцій держави». Відкриваю Конституцію України: «Стаття 17. Захист  суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її  економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави,  справою всього Українського народу.» - маю надію, що все ж не з цього переліку буде прибрано функції держави... Не «найважливіші» функції держави можна нагуглити... І все одно не хочеться, щоб з того списку щось прибирали... Пане майбутній президенте, подумайте будь ласка... 

17. Закони про недоторканість, імпічмент, відкликання депутатів (відповідно 2, 3, 4 законопроекти, які погана Верховна рада не прийме): «Впроваджувати рівність та справедливість почну із себе. Мої законопроекти у цьому напрямі: «Про зняття недоторканності з Президента України, народних депутатів і суддів»; «Про імпічмент Президента України»; «Про відкликання народного депутата України». На справді закони дуже потрібні, маю надію, що приймуть хоча б ті, які вже зараз крутяться в комітетах хз скільки часу.... 

18. Закон про легалізації доходів за 5% (вже 5 закон): «Кожен бізнесмен за 5% зможе задекларувати та легалізувати свої доходи. Отримані кошти підуть на зменшення тарифного навантаження для малозабезпечених. Пройшовши «економічне чистилище», кожен отримає шанс у подальшому чесно вести бізнес в країні.»

19. Гарантування інвестицій... Складно сказати, як кандидат це планує зробити, але мінусом буде перший же віджатий великий бізнес, або вихід з України великого інвестору: «Я, як Президент, буду гарантом кожному великому інвестору, який прийде в Україну.»

20. Податок на виведений капітал! Супер, це реально буде круто, проте відміну будь-яких податкових пільг — не факт...: «Заміна податку на прибуток податком на виведений капітал дасть бізнесу більше свободи для розвитку і знизить адміністративний тиск. Платити податки мають всі.»

21. Ринок землі! Ну нарешті, невже дочекаємося можливості вільно продати власні ресурси: «Формування прозорого ринку землі.»

22. Повна відмова від імпорту енергоносіїв. Супер, основи, правда, покладені попередньою командою, але хай буде: «Україна повинна перейти на забезпечення своїх потреб за рахунок власних енергетичних ресурсів, ставши згодом їх експортером на європейський ринок».

23. Депозит на ім'я новонародженого Українця: «Необхідно впровадити економічний паспорт українця. Кожна дитина матиме право накопичувати на своєму рахунку частину від реалізації державою природніх благ (надра, землі тощо). Після досягнення повноліття дитина отримає ці накопичення як власний стартовий капітал. Українець повинен стати основним акціонером України!»

24. Відсутність застави для корупціонерів.

25. Конфіскація майна та заборона на державні посади корупціонерам.

26. Заохочення за виявлення корупціонерів. 

«Нульова толерантність до корупції на всіх рівнях. Підозрюваний у корупції не вийде під заставу. Засуджений за корупцію отримає конфіскацію майна і довічну заборону обіймати державні посади. Викривач корупції перебуватиме під захистом держави та отримуватиме матеріальне заохочення. Я сам не крав і нікому не дозволю!»

27. Повноцінна он-лайн держава (всі довідки, виплати, документи, участь в у виборах тощо — он-лайн): «Моя ціль – повна відкритість діяльності влади, автоматизація публічних процесів онлайн, зведення всього функціоналу держави до розмірів смартфону.»

28. Засудження не тільки тих, хто бере хабар, а і тих, хто пропонує: «Мета: не брати, не давати, а хто не зрозумів – саджати!»

29. Даєш в кожну сільську лікарню апарат МРТ!!!! «Лікарні і школи отримають сучасне обладнання, оновлять свою інфраструктуру. Скоротимо адміністративну надбудову системи охорони здоров’я та освіти».

30. Страхова медицина, а для малозабезпечених — за рахунок держави: «Найважливіший крок в охороні здоров’я – перехід до страхової медицини. Пацієнт буде сам визначати програму страхування, обирати заклад, лікаря, спосіб лікування. Базовий рівень страхування для малозабезпечених верств населення – за рахунок держави.»

31. Відсутність повторної реєстрації ліків...Поки не знаю, як є зараз, але хай буде: «Ліки, які пройшли реєстрацію в країнах ЄС та США, не будуть отримувати додаткових дозволів в Україні.»

32. Маю надію, що ні (бо це якийсь совок, який ніколи не був ефективний), але все ж обіцянка, яка торкнеться кожного: «Введення обов'язкового безкоштовного щорічного медичного огляду.»

33. Тільки контрактна освіта з введенням освітніх ваучерів для найрозумніших: «Ми запровадимо принцип «гроші ходять за талановитим студентом». Кожен шкільний геній отримає освітній ваучер, який зможе витратити на навчання у будь-якому обраному ним закладі вищої освіти.»

34. Іноземні заклади освіти в Україні: «Ми відкриємо український ринок для кращих іноземних закладів освіти.»

35. Розіграш в лотерею сертифікатів на підвищення кваліфікації: «Світ вдосконалюється щодня. Тому наш принцип – «освіта впродовж всього життя». Кожен матиме шанс підвищити свій рівень до того, який є затребуваним на ринку сьогодні.»

36. Державне кредитування молоді (походу якийсь новий закон)

37. Податкові пільги для молодих підприємців (точно новий закон)

«Молоді – якісну освіту, працевлаштування, простір для самореалізації. Відновимо програми молодіжного житлового кредитування. Молодим підприємцям – державну підтримку і рік пільгового оподаткування.»

38. Накопичувальна пенсія (про це вже довго говорять, пора реалізувати, питання як?): «Перехід від солідарної до накопичувальної пенсійної системи.»

39. Монетизація пільг (бо субсидії вже): «Ми забезпечимо монетизацію пільг і субсидій.»

40. Аеропорт в кожному обласному центрі!

41. Угода про «Відкрите небо»!

42. Автоматичний контроль ваги транспорту!

«Країна потребує капітального ремонту інфраструктури. Будівництво доріг за європейськими стандартами, автоматичний контроль ваги та швидкості автомобілів, відновлення аеропортів у кожному обласному центрі, підписання угоди «Відкрите небо» з ЄС, усунення монополізму на транспорті – мої пріоритети.»

43. Сортування та переробка сміття: «Сортування та переробка сміття, відмова від пластику, контроль за вирубкою лісів, забрудненням річок, виснаженням чорноземів – наш внесок у майбутнє країни.»

44. ПроZZоро всюди і в дії: «Уся інформація про формування та використання бюджетів, проведення тендерів, закупівель, аукціонів буде доступною всім. Публічні процеси будуть автоматизовані, адже комп’ютер хабаря не бере. Послуги, які можуть надаватись електронно, будуть впроваджені першочергово.»

45. Участь через інет громадян у прийнятті важливих законів та рішень (читав у фантастів...): «Громадяни України отримають можливість долучатись до прийняття важливих рішень влади через мережу Інтернет, зокрема і до голосування на виборах і референдумах.»

У підсумку — 45 пунктів на які я звернув увагу... Ну що ж, подивимося «ху із ху». 

Error

default userpic

Your reply will be screened

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.