mogvay (mogvay) wrote,
mogvay
mogvay

А сьогодні я вже побував на майдані!

Спочатку було якось не дуже... Людей менше ніж очікувалося і якісь вони всі були приречені (потім вже прийшло розуміння, що витримати добу на такому холоді - і не так будеш виглядати). Було холодно, думав довго не витримаю. Правда ближче до 18 години почалося пожвавлення: революція, революцією, а робота за розкладом :) На майдан прибувало все більше і більше народу. Атмосфера покращала, згадалися далекі роки помаранчевої революції: всім весело, всі тверезі, грають музики, проголошують гасла політики і громадські діячі, розносять харчі та напої. Правда є відмінності: з політичних гасел - тільки в бік повалення влади. Ніяких кричалок кого в наступні президенти. Люди стоять не за якогось лідера, а проти певного (хм... назвемо його режимом)...

Поки відбувалася розкачка, то я встиг поспілкуватися зі знайомими свідками вчорашнього штурму АП. З їх слів мотив був один - помста... Помста за пережите вночі, помста за пролиту кров. Ультраправі, вони і в Україні ультраправі. І не було там провокацій, не було проплачених бійок, були ультраправі, а вони просто по іншому дивляться на світ, і у них своє розуміння поняття "революція". І не можна сказати, що їх погляд поганий... А називати їх провокаторами... Це просто спроба втримати хоч якийсь контроль над майданом. І знову ж таки, не можна сказати, що це погано... А справжні провокатори - може були і вони, правду скоріш за все не дізнається вже ніхто, а в історію впишуть цю подію переможці і однобокість гарантовано :)

Виступали політичні лідери і громадські діячі. Виступала Руслана (от дійсно Людина з великої літери), виступали постраждалі від беркуту (от цікаво, їх розповідь теж назвуть проплаченою %).

Сподобався виступ Фаріон. Говорила довго і про серйозне, думаю половина майдану не вловила основну суть монологу. Дійсно високоосвічена людина. Вона без паперу (натяк на більшість політиків) змогла виголосити не тільки довгу, а ще й логічно зв'язану промову (і при цьому не перебрехала прізвища митців, яких цитувала - теж натяк :) ), а екскурс в історію... це було сильно. Молодець, от хто повинен очолити міністерство культури :)

Виступав Тягнибок - лідер, відчувається :) Говорить просто, так щоб було зрозуміло.

Виступав Кличко - українською говорить краще деяких (назвемо їх азіровими), проте ще відчувається, що ще думає не дуже українською. І коли розпалюється або поспішає, то проскакують русизми та паузи. Але буде толк :)

Ну Яценюк як завжди. Говорити вміє, говорить багато, тому вловити що ж там основне - складно. Справжній політик, зі стажем :)

Говорили голови різних рад, говорили польові командири, говорив Луценко (ех... помаранчеві роки...) (їм би з Фаріон збігтися та повести майдан так як їм хочеться, а не так як приходиться...), зачитували звернення європейських і не дуже країн. Якщо коротко - то українці горда нація, нам до лампочки радіація (себто януковичи, азірови, путіни).

Здивувала вікова категорія мітингувальників (точніше зараз частіше звучить слово революціонери, правда я, як і ультраправі, під революцією розумію дещо інше...) - більшість дорослі. Студентів злочинно мало. Якщо помаранчевий майдан був практично студентський, то зараз, на моє враження, він подорослішав (агов, студенти, ви де?).

Повернувся додому в позитивному настрої. Рекомендую всім сходити, доки не пізно :)
Tags: Євромайдан, Політика
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments