?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Спочатку було якось не дуже... Людей менше ніж очікувалося і якісь вони всі були приречені (потім вже прийшло розуміння, що витримати добу на такому холоді - і не так будеш виглядати). Було холодно, думав довго не витримаю. Правда ближче до 18 години почалося пожвавлення: революція, революцією, а робота за розкладом :) На майдан прибувало все більше і більше народу. Атмосфера покращала, згадалися далекі роки помаранчевої революції: всім весело, всі тверезі, грають музики, проголошують гасла політики і громадські діячі, розносять харчі та напої. Правда є відмінності: з політичних гасел - тільки в бік повалення влади. Ніяких кричалок кого в наступні президенти. Люди стоять не за якогось лідера, а проти певного (хм... назвемо його режимом)...

Поки відбувалася розкачка, то я встиг поспілкуватися зі знайомими свідками вчорашнього штурму АП. З їх слів мотив був один - помста... Помста за пережите вночі, помста за пролиту кров. Ультраправі, вони і в Україні ультраправі. І не було там провокацій, не було проплачених бійок, були ультраправі, а вони просто по іншому дивляться на світ, і у них своє розуміння поняття "революція". І не можна сказати, що їх погляд поганий... А називати їх провокаторами... Це просто спроба втримати хоч якийсь контроль над майданом. І знову ж таки, не можна сказати, що це погано... А справжні провокатори - може були і вони, правду скоріш за все не дізнається вже ніхто, а в історію впишуть цю подію переможці і однобокість гарантовано :)

Виступали політичні лідери і громадські діячі. Виступала Руслана (от дійсно Людина з великої літери), виступали постраждалі від беркуту (от цікаво, їх розповідь теж назвуть проплаченою %).

Сподобався виступ Фаріон. Говорила довго і про серйозне, думаю половина майдану не вловила основну суть монологу. Дійсно високоосвічена людина. Вона без паперу (натяк на більшість політиків) змогла виголосити не тільки довгу, а ще й логічно зв'язану промову (і при цьому не перебрехала прізвища митців, яких цитувала - теж натяк :) ), а екскурс в історію... це було сильно. Молодець, от хто повинен очолити міністерство культури :)

Виступав Тягнибок - лідер, відчувається :) Говорить просто, так щоб було зрозуміло.

Виступав Кличко - українською говорить краще деяких (назвемо їх азіровими), проте ще відчувається, що ще думає не дуже українською. І коли розпалюється або поспішає, то проскакують русизми та паузи. Але буде толк :)

Ну Яценюк як завжди. Говорити вміє, говорить багато, тому вловити що ж там основне - складно. Справжній політик, зі стажем :)

Говорили голови різних рад, говорили польові командири, говорив Луценко (ех... помаранчеві роки...) (їм би з Фаріон збігтися та повести майдан так як їм хочеться, а не так як приходиться...), зачитували звернення європейських і не дуже країн. Якщо коротко - то українці горда нація, нам до лампочки радіація (себто януковичи, азірови, путіни).

Здивувала вікова категорія мітингувальників (точніше зараз частіше звучить слово революціонери, правда я, як і ультраправі, під революцією розумію дещо інше...) - більшість дорослі. Студентів злочинно мало. Якщо помаранчевий майдан був практично студентський, то зараз, на моє враження, він подорослішав (агов, студенти, ви де?).

Повернувся додому в позитивному настрої. Рекомендую всім сходити, доки не пізно :)